Kto zajmuje się pakowaniem zamówień w sklepie internetowym?

W przypadku małych działalności biznesowych prowadzonych przez kilka lub nawet jedną osobę, zazwyczaj jest tak, że to sam właściciel zajmuje się pakowaniem zamówień. Jeśli chodzi o średniej wielkości sklepy to najczęściej takie zadanie zlecone jest pracownikowi odpowiedzialnemu za proces kompletowania zamówienia. Zatrudnienie osób, które miałyby zajmować się tylko pakowaniem produktów to w większości przypadków luksus, na który mogą sobie pozwolić jedynie duże przedsiębiorstwa. Jednak takie rozwiązanie pozwala na zaawansowane pakowanie według konkretnych wytycznych brandingowych. Można wtedy użyć spersonalizowanych pudełek fasonowych, specjalnego papieru, dodać list z podziękowaniem, a nawet spryskać zamówienie perfumami.

Czy opakowania do sklepu internetowego muszą być w wielu różnych rozmiarach?

Właściciele niektórych sklepów oferujących szeroki wybór różnego rodzaju produktów, decydują się na zamówienie różnej wielkości tekturowych pudełek fasonowych. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie, gdyż zawsze ich wybór powinien być podyktowany produktami, którymi zostaną wypełnione. W przypadku asortymentu o cięższych gabarytach, karton musi mieć właściwą gramaturę oraz odpowiednią ilość warstw. Dobrze jest więc zamówić opakowania z bigowaniem, czyli te posiadające kilka wariantów zgięć, dzięki czemu po złożeniu umożliwiają wykorzystanie ich w różnych wariantach, różniących się od siebie tylko kilkoma centymetrami grubości czy szerokości. Okazuje się, że wybór trzech głównych rozmiarów pudelek fasonowych w zupełności wystarczy do pakowania najpopularniejszych produktów. Pozwoli to nie tylko na sprawniejsze realizowanie zamówień, ale również wynegocjowanie korzystnej stawki przy zamawianiu tekturowych pudełek fasonowych.
Polecane rozmiary to:
• mały karton – 250 x 150 x 100 mm,
• średni karton – 400 x 200 x 200 mm,
• duży karton – 600 x 400 x 400 mm.

Którego dostawcę opakowań do sklepu internetowego najlepiej wybrać?

Opakowania do sklepu internetowego najlepiej jest zamawiać u jednego sprawdzonego dostawcy. W ten sposób można będzie liczyć na szybką dostawę pudełek tekturowych oraz dodatków, takich jak wypełniacze, taśmy oraz np. naklejki. Zakup opakowań u jednego producenta pozwoli zredukować liczbę faktur do księgowości oraz czas poświęcony na ustalenie warunków współpracy z nowym dostawcą. Wysokiej jakości opakowania fasonowe oferuje Sklep ExtraKartony. W ofercie znajdują się pudełka szare oraz białe, które bardzo szybko się składa, bez korzystania z dodatkowych narzędzi czy taśmy klejącej. Tekturowe pudełka fasonowe są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również do transportu jedzenia. Ich niska cena oraz szerokie zastosowanie pozwala wykorzystywać je praktycznie w każdej branży.